Dynamics 365 2022 Sürümü 2. Dalga Yetenekleri

Dynamics 365 2022 Sürümü 2. Dalga Yetenekleri

Microsoft, her sene düzenlediği Ignite konferansında önemli konulara ev sahipliği yaptı. Dynamics 365 2022 Sürümü 2. Dalga Planlarındaki iyileştirme özelliklerini duyurdu. İşinizi dönüştürmek için yetenekler sağlayan yeni özellikler ile tanışın! 

Pazarlama, Satış ve Servis Modülleri için Öne Çıkan Yeni Özellikler

Pazarlama

Dynamics 365 Marketing, gerçek zamanlı müşteri yolculukları tasarlamanızı sağlayarak B2B markalarının tüm satın alma süreci boyunca deneyimleri kişiselleştirmesine ve ayda 300 milyon mesaj / mail, 100 milyon müşteri etkileşimi ile pazarlama ve müşteri deneyimi alanında büyümeyi arttırmanızı hedefliyor. Potansiyel müşterilere doğrudan pazarlama aktiviteleri oluşturma olanağı, yeni müşteri yakalama formları ve yeni analitik pano özellikleri satış ve pazarlama ekiplerinizi hiç olmadığı kadar uyumlu hale getirecek. 

Satış

Satış modülü, satıcıların el ile veri girişini azaltarak satışı kapatmalarına öncelik vermelerini hedefleyerek verileri ve yapay zekayı kullanarak satıcı deneyimini optimize etmeye devam ediyor. Her satıcının ekip arkadaşlarıyla anında etkileşime geçebilmesi için işbirliği deneyimlerini destekliyor. Müşterilerin zamanlarını verimli bir şekilde geri kazanmalarını ve bu sayede daha üretken olmalarını sağlıyor. Modülü kullanan satıcıların performansını çeşitli parametreler ile ölçerek ekiplerinize yardımcı olabilirsiniz, konuşma zekası ile satıcılarınıza aramalarından veri toplamak için analitik ve veri bilimine dayalı kullanım olanağı sağlayabilirsiniz, süreç otomasyonu ile iş mantığına dayalı satış ekipleri arasında doğru müşteri adayları ve fırsatların doğru satıcılarla bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz ve doğru satış tahminleri geliştirerek olası riskleri belirleyebilirsiniz.

Servis

Bir firma için satışı kapatmak ne kadar önemliyse, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak sürdürülebilirliği sağlamak da bir o kadar önemli. Bu doğrultuda Microsoft, dalga 2 sürüm planlarında satış sonrası süreçleri iyileştirmek üzere geliştirilen yeni özellikleri duyurdu. Bu özellikler müşteriler, agentlar ve supervisorlar arasında daha birleşik bir deneyim yaratmayı hedefliyor. Microsoft Teams kullanıcıları için otomatik özetlenen konuşmalar, yetenekleri, müsaitlikleri, çalıştıkları alanlar ve müşteri geçmişi baz alınarak caseler ile otomatik eşleşen agentlar, Microsoft Teams’de sürü oluşturmak ve yönetmek için yeni otomasyon özellikleri, ve son olarak müşteriler beklemede kalmak yerine sesli mesaj ve geri arama desteği alabilecekler. Ekipler, yeni eklenen bu özellikler sayesinde en karmaşık caseleri bile işbirliği ile hızlı bir şekilde çözebilecek. 

 

Share this post