Dynamics 365 CRM Eğitimi!

Dynamics 365 CRM Eğitimi!

Dynamics CRM, Dynamics 365 CRM’e dönüştü.  Bu dönüşümün detaylarını  CRM MVP olan uzman eğitmenlerimizden öğrenebilirsiniz.

-Dynamics 365 sertifikasyon sınavlarına hazırlananlar,
-Dynamics 365 CRM geliştiricileri,
-Proje Yöneticileri ve
-Kullanıcılara yönelik hazırladığımız sertifikalı uzman eğitmenlerimizin vereceği eğitimleri kaçırmayın.

OMERD CRM Eğitim Serisi ile farklı seviyelerdeki profesyonellere uygun olarak planlanan eğitimlerimizin detayları:

Eğitim Yeri : Wissen Akademi – Beşiktaş / İstanbul

(Kayıt Formu Sayfanın Altındadır!)

Dynamics 365 Uygulama (Application) Eğitimi (2 Gün)

Satış Yönetimi

Dynamics CRM bütün satış süreçlerinizi en temel ihtiyaçlarınızdan başlayarak karmaşık yatay ve dikey satış stratejilerine varana kadar kolay ve hızlı bir biçimde yönetmenizi sağlar. Bu bölümde müşteri kavramı üzerine oturtulmuş 360 derecelik görünüm müşterinizin sizinle olan bütün temas noktalarını göz önüne serecek ve doğru zamanda doğru hamleyi yapmanız için size yol gösterecektir.

Eğitimin bu bölümde Dynamics CRM içerisinde Satış Yönetimin nasıl yapıldığı anlatılacaktır. Dynamics 365 CRM modülü içerisinde Satış Yönetimi perspektifinden bir satışın potansiyel ve fırsat aşamasından başlayarak kapanana kadar geçen süreci nasıl kontrol altında tutacağınız gösterilecektir.

Satış sürecinizi ve ekibinizi etkin bir şekilde yönetmenizi sağlayacak gerekli analiz grafikleri ve raporların nasıl alındığı da bu bölümde anlatılacaktır.

Bu bölümü tamamlayan kullanıcı sahadaki ya da yerleşik düzendeki satış ekibinin vaktini daha verimli kullanabilecek ve şirketin elde ettiği ve kaçırdığı iş fırsatlarını detaylı bir şekilde inceleyip bir sonraki hamleyi planlayabilecektir.

 

Pazarlama Yönetimi

Potansiyel ve mevcut müşterilerinizi elde tutmak için hazırlanmış bu modülde pazarlama kampanyalarınızı, fuarları, pazarlama aktivitelerinizi yönetebilir bunları karşılaştırabilirsiniz. Böylece size en faydalı sonucu üreten pazarlama sürecinizi bulup bunun üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Pazarda ürününüzün konumunu ve rakiplerle olan durumlarınızı da gözlemleyip buna göre bir sonraki hamlenizi planlayabilirsiniz.

Eğitimin bu bölümde Dynamics 365-CRM’in Pazarlama Bölümü’nün işleyişi anlatılacaktır. Kampanyalar, Pazarlama Listeleri ve Kampanya Şablonları gibi nesnelerin içeriği hakkında bilgi verilecek ve katılımcıya gerçek dünyadan örnek kampanya senaryolarını sistem üzerinde kurgulaması istenecektir. Ayrıca bu bölümde Hedef Ürünler ve Fiyat Listeleri ile kampanyaların nasıl birleştirileceği de anlatılacaktır.

Bu bölümü tamamlayan kullanıcı Dynamics CRM üzerinde kampanya oluşturma ve işletme yöntemleri üzerinde bilgi sahibi olacak ve pazarlama kampanyalarını CRM üzerinde planlayıp işletebilecektir.

Müşteri Hizmetleri

Müşterilerinize verdiğiniz servis ve hizmetleri kolayca yönetip ölçeklendirebileceğiniz bu bölüm Dynamics CRM içerisindeki birlikte çalışma özelliğini de ön plana çıkarmaktadır. Sahada gezen ya da yerleşik servis hizmeti veren bütün firmaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece hızlı ve seri bir şekilde müşterinize hizmet sunmayı kolaylaştırabilirsiniz. Hizmet verdiğiniz ürünleri ve müşterilerinizi yönetmenin haricinde hizmet verdiğiniz personeli ve ekipmanı da verimli bir şekilde yönetebileceksiniz.

Eğitimin bu bölümünde Dynamics 365-CRM içerisinde talep/şikâyet izlemeyi, yönetmeyi ve oluşan talep/şikâyet nesnelerine göre servis verecek ekibin yönetiminin nasıl yapılacağı anlatılacaktır. Tesis/Ekipman, Servis Zamanlama, Servis Takvimi gibi nesnelerin nasıl kullanıldığı öğretilecektir. Ayrıca Müşteriye verilen servisin ücretlendirilmesi veya garantiden karşılanması gibi durumlar için Servis Sözleşmelerinin sistem içerisinde nasıl düzenleneceği anlatılacaktır. Bu bölümü tamamlayan kullanıcı karmaşık servis durumlarında dahi seri bir şekilde servis ekibinin yönetimini sağlayacak bunları etkin bir şekilde raporlayabilecektir.

Raporlama Araçları

Dynamics CRM kendi üzerindeki bütün alanlara erişilmesini ve bu alanlar üzerinden sorgulama yapılmasını sağlayan Gelişmiş Bul isimli bir araca sahiptir. Bu aracın entegre olduğu Raporlama mimarisi ile CRM üzerinden grafiksel ve metin bazlı raporlar alınabilmektedir.

Ayrıca Dynamics CRM içerisinde her ekranda ve Panolarda gösterilen grafikler ile anlık veri üzerinden grafiksel veriye anında ulaşabilmektesiniz. PowerBI ile raporların oluşturulması ve pano ekranlarına yüklenmesi de bu bölümde anlatılacaktır. Eğitimin bu bölümünde bu rapor ve panoların nasıl yapıldığı öğretilecektir.

 

Saha Hizmetleri

Saha Hizmeti yetenekleri Microsoft Dynamics 365’e önleyici bakım da dâhil olmak üzere bir tam Saha Hizmeti yönetimi çözümü sağlamaktadır.

Hizmet zamanlamanızı verimli yönlendirme, kaynak nitelik eşleştirme ve daha düşük seyahat süresiyle optimize etmek, ilk sabitleme oranlarını ve zamanında teslimat performansınızı artırmak, müşteri hizmetleri, sevk merkezi, saha aracıları ve müşteriler arasında gerçek zamanlı iletişim ve işbirliği içinde olmak bu mimari sayesinde çok kolay olmakta.

Sipariş yönetimi, kaynak yönetimi, ürün bilgisi, planlama ve gönderme, hareketlilik, işbirliği, müşteri fatura ve analizleri bölümleri ile genişletilmiş bu mimarinin detaylarına eğitimin bu bölümünde değiniyor olacağız.

Proje Hizmeti

Microsoft Dynamics 365 içindeki Proje Hizmeti Otomasyonu yetenekleri, satış ve teslimat takımlarının müşteriler ile etkileşime geçmeleri ve faturalanabilir projelerin zamanında ve bütçe içinde teslim etmelerine yardımcı olan bir uçtan uca çözüm sunar.

İşi tahmin ederken, fiyatlandırırken ve sözleşmesini yaparken, kaynakları planlarken ve tahsis ederken, ekip işbirliğini etkinleştirirken, gerçek zamanlı öngörüler ve doğru faturalama için zaman, gider ve ilerleme verilerini yakalamada size yardımcı olur.

 

Genişletilmiş Fonksiyonlar

Bu bölümde katılımcılara Microsoft Dynamics Platformunun diğer önemli araçları tanıtılacaktır.

Flow ile İş Akışları entegrasyonu, Machine Learning, Unified Service Desk, Anket Mimarisi (Müşterinin Sesi), PowerApps, Kullanıcı Kılavuzları, Etkileşimli Servis Merkezi, ,Social Engagement ve App Designer Mimarisi üzerine temel bilgiler verilecektir.

Katılımcıların Dynamics 365 Platformu üzerindeki bütün yapıyı uçtan uca görebilecekleri ve öğrenebilecekleri bir eğitim içeriği hazırlanmıştır.

 

Dynamics CRM 365 Özelleştirme (Customization)Eğitimi (2 gün)

Özelleştirme ve Konfigürasyon

Dynamics 365-CRM’i diğer yazılımlardan ayıran en büyük özelliği genişleyebilir bir mimariye sahip olmasıdır. Kısacası bizler CRM üzerinde iş gereksinimlerinize uygun nesneleri ya da alanları açıp bunu CRM içinde gelen bir parçaymış gibi kullanmanızı sağlayabiliyoruz. Bu özellik sayesinde CRM sadece yukarıda bahsettiğimiz işlevleri yerine getirmenin yanı sıra sizin tam işinize uygun bir şekilde şekil değiştirebilmektedir. Bu özellik sayesinde Dynamics 365-CRM’in kullanıldığı bütün firmalarda benzersiz bir hale bürünmekte ve o firmanın ihtiyaçlarına cevap verecek bir hale gelmektedir. Dynamics 365-CRM firmanızın ihtiyaçlarına göre şekillenir ve işinizi yönetmede size yardımcı olur.

Eğitimin bu bölümünde güvenlik mekanizmasının işleyişinden başlayarak formlar, görünümler ve grafiklerin nasıl oluşturulacağı ve düzenleneceği anlatılacaktır. Ayrıca Dynamics CRM Çözüm ve App(Uygulama) mimarisinin nasıl kullanılacağı pratik örneklerle pekiştirilecek ve kullanıcıların kendi menü ve düğmelerini dizayn etmeleri sağlanacaktır.

Bu bölümü bitiren kullanıcı kendi formlarını oluşturup yönetebildiği gibi sistemde hazır gelen formları da düzenlemeyi öğrenecektir. Ayrıca Alan Bazlı Güvenlik, 1:N, N:1 ve N:N ilişki mantıklarını kavrayıp CRM’in esnek özelleştirilebilir mimarisi üzerinde tam hâkimiyet sağlayacaktır.

App(Uygulama) Mimarisi ve İşlemler (İş Akışları, İş Süreçleri, Flow, vb… )

Dynamics CRM içerisine bir kayıt eklendiği, güncellendiği ya da silindiği gibi temel durumlarda iş akışları çalıştırılarak sistem üzerinde çeşitli görevlerin otomatik olarak yerine getirilmesi sağlanabilmektedir. Örneğin web siteniz ile CRM entegre ise web siteniz üzerinden gelen bir destek talebinde CRM içerisinden “kaydınız alınmıştır” şeklinde otomatik bir cevap mailinin gitmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Diyalog nesneleri ile kullanıcıyı yönlendirerek veri girişi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğitimin bu bölümünde iş akışı oluşturma ayrıca Flow ile iş akışı oluşturma ve Dynamics 365-CRM içerinde kullanma, App ile her birime kendilerine özgü özellikli ayrı yapılar oluşturma ve diyalog nesnelerinin görsel arabirim ile yapımı ve çalıştırtılması öğretilecektir.

 

Dynamics 365 Entegre Yazılım Geliştirme (Extending) Eğitimi (3 gün)

Extending Microsoft Dynamics 365

Bölüm Hakkında
Dynamics CRM’in mimarisi iki şekilde genişletilebilir;

  1. Kendi içine Javascript, HTML gibi dünya standartı olmuş teknolojileri ve kendi mimarisine göre Dynamics CRM için geliştirilmiş Plugin, Workflow gibi kod nesnelerini alarak
  2. Web Servisleri veya Veritabanı ile bağlantılı kod yazarak dış yazılımlarla entegre bir şekilde genişletilebilir.

Bu iki teknik standart programlama bilgisine sahip birileri tarafından kolayca kavranabilecek kolaylıktadır.

Eğitimin bu bölümünde Dynamics 365-CRM SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) içerisinde yer alan geliştirme mimarisi üzerine odaklanılacaktır. CRM üzerindeki JavaScript, Plugin, Custom Workflow, Organizasyon ve Discovery Servis yapısı anlatılacaktır. Platform üzerinde ortak sorgulama mimarisi ile QueryAttribute, QueryByExpression, LINQ, FetchXML, filtered views ve OData kullanarak veri getirme anlatılacak ve bunlar IFrame, Web ve Windows uygulamaları ile CRM içerisine yerleştirilen Plugin ve Custom Workflow’larda nasıl kullanılacağına değinilecektir. Oluşturulmuş olan bir uygulamanın CRM içerisindeki menülerden ve düğmelerden nasıl çalıştırılacağı da anlatılacaktır.
Bu bölümü bitiren kullanıcı CRM içinden veya dışarıdan veri okuma, yazma işlevlerini yerine getirerek Windows uygulamaları, web servisleri, web siteleri vb. yazılım teknolojileri ile CRM’i tam entegre hale getirebilir. Katılımcının Visual Studio ile kod geliştirme ortamına ve C#, Javascript ve HTML dillerine hakim olması gerekmektedir.

Eğitmenler:

Barış Kanlıca firmalara CRM/XRM ve bulut tabanlı iş yazılımları konusunda danışmanlık yapmaktadır ve eğitimler vermektedir.

Omerd Business Solutions firmasının kurucu ortağıdır. Kendisi halen bu firmada CTO görevindedir.

2013’den bu yana bu şirketin yurtdışı uzantısı olarak kurulan Mawens Business Solutions’da CEO unvanıyla Londra’da yaşamaktadır. Pazarlama ve Stratejik Yönetim konularında danışmanlık yaparak CRM/XRM projeleri geliştirmeye burada devam etmektedir.

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 100’den fazla firmaya 150’den fazla CRM projesi geliştirmiş ve bu alanda yaptığı çalışmalardan dolayı Microsoft’tan 2009’dan bu yana 7 kere Dynamics CRM MVP(Most Valuable Professional) ödülünü ve unvanını almıştır. Türkiye’de ise CRM alanında bu ödülü 7 kere almış tek kişidir. Bilkom-Apple tarafından da Dijital Yaşam Koçu ünvanı verilmiştir.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi ve Londra Westminster Academy’de misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Türkiye’de Edirne’den Elâzığ’a kadar ve yurtdışında da birçok üniversite, kurum ve etkinlikte konuşmacı/eğitmen olarak bulunmuştur.
Kendisi Cardiff Metropolitan University, Executive MBA mezunudur.

Daha fazla bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz : https://mvp.microsoft.com/en-us/PublicProfile/5001870

 Özgür Pakçay – Takım Lideri

1988 yılında İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. Marmara Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak başladığı Omerd Business Solutions kariyerine Yazılım Mimarı olarak devam etmektedir.

Microsoft Dynamics CRM 4.0 versiyonundan itibaren yaklaşık 50 farklı projede Yazılım Geliştirici, Yazılım Takım Lideri, Proje Yöneticisi ve Yazılım Mimarı gibi çeşitli görevlerle rol almıştır. CRM projelerinin yanında SSRS, Power BI, Mobile Reports gibi raporlama araçlarında uzman olup birçok raporlama projesini başarıyla tamamlamıştır.

 

Müjdat Cengiz – Takım lideri

Müjdat Cengiz 1988 yılında Gaziantep’te doğmuştur. 10 yılı aşkın süredir profesyonel olarak iş hayatının içerisindedir.Gayrimenkul ve Perakende satış sektörleri konusunda uzmanlaşmıştır. Mayıs 2011’dan itibaren OMERD Businesss Solutions’da Yazılım Mimarı olarak Takım liderliği yapmaktadır.

Firmaların pazarlama, satış ve servis faaliyetlerinin ileriye dönük olarak planlanması ve bu plana uygun bir şekilde operasyonel süreç altyapıların amaca uygun hale getirilmesini sağlamaktadır. Bundan yaklaşık 6 yıl önce Microsoft Dynamics CRM 4.0 versiyonu ile tanıştıktan sonra CRM yazılım danışmanı olarak yıllardır Microsoft Dynamics CRM projeleri içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 40’den fazla firmaya 50’den fazla CRM projesi geliştirilmesinde rol oynamıştır.

Eğitim Başlıkları ve Ücretleri

14-15 Mayıs : Uygulama/Application – 2 Gün  : $399

(Kimler Katılabilir: Her seviyedeki CRM kullanıcıları)

16-17 Mayıs : Özelleştirme/Customization – 2 Gün  $399

(Kimler Katılabilir: Sistem Yöneticileri, Orta ve İleri Düzey CRM kullanıcıları)

21-23 Mayıs : Geliştirme/Extending – 3 Gün   $499

(Kimler Katılabilir: Yazılım Geliştiriciler)

KAYIT için Lütfen Formu Doldurunuz:

 

Share this post