DKY İnşaat – Gayrimenkul Satış Platformu

DKY İnşaat – Gayrimenkul Satış Platformu

Project Description

OMERD-STEPDKY İnşaat ile 2013 Yılında başladığımız Microsoft Dynamics CRM yolculuğumuzu, dördüncü yılında ‘’başarıya ulaşan bir CRM projesi’’ olarak tanımlıyor ve bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Projeye ‘’Microsoft Dynamics 2011 5.0’’ versiyonundan 6.0 versiyonuna, yirmi sekiz gün gibi kısa bir sürede geçilerek başlandı. Bu geçişle birlikte şirketin bütün iş akış sistemi, müşteri ilişkileri, pazarlama gibi faaliyetleri tek bir çatı altından yönetilebilinir hale getirildi.

Yapılan bu işlem ile birlikte şirketin ana iş akış sistemlerinde, köklü yeniliklere imza attık. Hedef prim sistemi, envanter yönetimi, finansal seçenek yönetimi, call center entegrasyonu, aktivite fırsat yönetimi, hedef pirim sistemi, raporlamalar, satış haritaları, kampanya yönetimi, logo entegrasyonu, müşteri segmentasyon, müşteri-firma kişi bilgileri, web form entegrasyonu bu yeniliklerden bazıları.

Tabi ki bu süreç henüz sonuçlanmadı. CRM uzun bir yolculuk. Dünyada başarılı CRM projelerinin başarıya ulaşma oranı yüzde otuz dolaylarında. Başlı başına bu istatistik bile CRM projelerinin zorluğunu gözler önüne sermekte. Böyle bir ortamda planlama safhasına iyi hazırlanmak, iz süreçlerini iyi analiz edebilmek ve iç dirençlere karşı alınacak önlemleri azaltacak planlar yapmak, proje süreçlerinde başarıya giden yolun olmazsa olmazlarından.

‘’OMERD Başarı Hikayeleri Serisi’’ işte tüm bu süreçleri birinci ağızdan, sizlerle buluşturuyor. Müşterilerimize OMERD ve Microsoft Dynamics’i soruyor ve onlardan bazı cevaplar alıyoruz.  Bu başarı hikayemizde DKY İnşaat, Pazarlama ve CRM Müdürü: Hakan KALAYCIOĞU, Microsoft Dynamics CRM tecrübelerini sizlerle paylaşıyor:

 

-Bilmeyenler için lütfen kendinizi tanıtır mısınız?

-Ben Hakan Kalaycıoğlu, yaklaşık olarak on dört yıldır çalışma hayatının içindeyim ve on dört yıldır bir fiil CRM ile uğraşmaktayım. İbrahim Dumankaya Holding çok köklü bir şirket. 1961 yılında inşaat sektöründe faaliyete başladı. 2013 yılında firma yeni bir yapılanmaya giderek, DKY markasını oluşurdu. DKY İnşaat gerçekten sektörün önde gelen firmalarından bir tanesi.

-Microsoft Dynamics CRM’ in şirketinize sağladığı katkılar nelerdir?

-Müşteri takibi artık çok güzel bir şekilde yapabiliyoruz. Müşteri bir form doldurduğunda direk onlarla iletişime geçebiliyoruz. Yani müşterilerimizi takip edebilir konuma geldik artık. Müşteri nereden- nasıl gelmiş, hangi kanallar ile bizlere ulaşmış, hangi projelerimiz ile ilgilenmiş bunları görebiliyoruz. Bunların hepsi doğal olarak bir satış artışı sağladı.

-Şunu çok açık bir şekilde söylemem gerekiyor. CRM’ e geçtiğimizden bu yana, sadece CRM sayesinde birçok satış yaptık. Sadece CRM’ deki veriyi analiz ederek, geçtiğimiz müşteri datasını kullanarak yeni bir satış elde ettik.

-Raporlama dediğimiz yenilikle ‘’dashboard ekranları’’ sayesinde; anlık satış anında üst yönetime direk bilgi veriliyor. Yani, bir satış olduğunda (kaparolama işleminde) üst yönetime o satışa dair bilgilendireme maili anında yönetime ulaşıyor.

-Microsoft Dynamics CRM ve OMERD’ i seçerken hangi faktörlere dikkat ettiniz?

-Microsoft’un kalitesi herkes tarafından biliniyor. Sektörün lideri konumunda. Biz de yıllardır Microsoft ürünleri kullanan bir şirketiz. Bu yüzden fazla zorlanmadık. Bunların yanında bizim için önemli olan ikinci kriter çalışacağımız ‘’partner’’ın deneyimleriydi.  OMERD’ e baktığımızda inşaat sektörünün önemli firmalarına iş ortaklığı yapmış bir firmaydı. Bu bizim için en önemli kriterdi. Bunların haricinde üçüncü olarak da fiyat avantajı etkili oldu.

Microsoft Dynamics’ de yer alan ve Gayrimenkul sektörüne özel olarak tasarlanan, ‘’Satış Haritası’’ özelliğinden bahseder misiniz?

– Bir satış temsilcisi, satış haritasını açtığında müşteri satışa çıkan daireleri, kaparo alınmış daireleri, hangi dairelerin satıldığını görebiliyor. Bu da doğal olarak satış temsilcisinin işlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca bu haritanın içinde projenin videoları var. Satış temsilcisi tüm bu görsel imkanlardan faydalanarak satışı sanki bir maket sunumu yaparmış gibi tamamlıyor.

-CRM projeleri oldukça zorlu projeler. Siz CRM de başarıya ulaşmış bir firma olarak; CRM’ de başarıya giden yolu nasıl özetlersiniz?

-CRM bir şirketin yaşam süresi boyunca, o şirketin olmazsa olmazıdır ve geleceğe dönük bir yatırımdır. Kurulumuyla bitecek ve verim alınabilecek bir yazılım değil. Sürekli yaşayacak, sürekli yenilenecek ve şirketin istekleri doğrultusunda sürekli geliştirebilenecek bir yazılım.

– Yönetim tarafının desteği ve inancı da bu işin en önemli kriterlerinden bir tanesi.

 

OMERD olarak genç ve dinamik bir ekibe sahibiz. Sizin OMERD ekibi ile ilgili düşünceleriniz ve tecrübeleriniz nelerdir?

-Ben OMERD ekibinden gerçekten çok çok memnunum. Hiçbir firma mesai saatleri dışında hizmet vermezken OMERD biz zora düştüğümüz anların hepsinde gün ve saat kavramı dinlemeden bize destek oldu. En acil anlarda, en zor anlarda tek telefon ile bütün krizleri aştığımız zamanlar oldu. Çok teşekkür ediyorum OMERD’ e.

 

-son-

Hakan Bey, başarılı bir CRM projesini bu şekilde özetliyor. Unutulmamalı ki CRM projeleri kurumsal firmaların ana işleyiş süreçlerinde bir devrim niteliğindedir. Küreselleşen dünya ve teknolojinin gelişimi, sadece günlük hayatı ve bireyleri değiştirmekle kalmamış; pazarlama alanında başvurulan ve alışılagelmiş yöntemleri de kökten değiştirmiştir. Biz OMERD olarak Microsoft ile birlikte, bu değişimi sizler için kolaylaştırma yolunda mücadele veriyor ve sunduğumuz iş çözümleriyle şirketleri başarıya ulaştırıyoruz.
DKY İnşaat ile 2013’de resmiyet kazanan bu iş ortaklığımız, günümüzde de devam etmekte.  CRM sürekli yaşayan, gelişen ve yeni deneyimlere, yeni ihtiyaçlara cevap verebilen dinamik bir yazılım. Biz de OMERD Business Solutions olarak, %98 başarılı proje oranımızla, bu dinamizmin uzmanlığını sizlerle paylaşmaya hazırız.

Project Gallery