Nivea

Project Description

 

OMERD Business Solutions ailesinin yeni bir üyesi olan Nivea ile yolculuğumuz, 2017 Ocak ayında başladı. Birçok alanda sektörün lider markalarıyla iş ortaklığı içinde olan OMERD, global ölçekli markalardan biri olan Nivea ile birlikte, tecrübesini ve uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Proje, eski versiyon on-premise sistemden, Dynamics CRM Online altyapısına, yirmi sekiz gün gibi kısa bir sürede taşındı. Bu işlemle birlikte Nivea Müşteri İlişkileri artık Microsoft Dynamics CRM Online altyapısında ‘’Bulut’’ ile yönetiliyor.

Projenin, iş ortağımız Turcom Teknoloji tarafından satışıyla birlikte başlayan Microsoft Dynamics 365 maceramız, şirketin ‘’müşteri hizmetleri’’ departmanında kendini göstermektedir. Bu faaliyet ile birlikte şirketin, müşterilerden ve dış dünyadan gelen her türlü soru, problem, şikâyet, öneri vb. gibi isteklerin kayıt altına alınıp, iş süreçleri ile ilgili birimlere yönlendirilip takibini sağlamak gibi işlevleri ‘’CRM Online’’ çatısı altında birleştirildi.

Yaptığımız bu işlemle birlikte departman içinde yönetilen iş sistemlerinin, yönetim, bakım, süreklilik, yedek, yaşatma vb. tüm maliyetlerinden tasarruf edip; bulut bilişimin her cihazdan her an erişilebilir, %99,9 kesintisiz çalışma garantili servis altyapısına geçmesi sağlandı.

Tabi ki bu süreç henüz sonuçlanmadı. CRM uzun bir yolculuk. Dünyada başarılı CRM projelerinin başarıya ulaşma oranı yüzde otuz dolaylarında. Başlı başına bu istatistik bile CRM projelerinin zorluğunu gözler önüne sermekte. Böyle bir ortamda planlama safhasına iyi hazırlanmak, iz süreçlerini iyi analiz edebilmek ve iç dirençlere karşı alınacak önlemleri azaltacak planlar yapmak, proje süreçlerinde başarıya giden yolun olmazsa olmazlarından.

CRM projeleri kurumsal firmaların ana işleyiş süreçlerinde bir devrim niteliğindedir. Küreselleşen dünya ve teknolojinin gelişimi, sadece günlük hayatı ve bireyleri değiştirmekle kalmamış; pazarlama alanında başvurulan ve alışılagelmiş yöntemleri de kökten değiştirmiştir. Biz OMERD olarak Microsoft ile birlikte, bu değişimi sizler için kolaylaştırma yolunda mücadele veriyor ve sunduğumuz iş çözümleriyle şirketleri başarıya ulaştırıyoruz.

Nivea ile 2017 de resmiyet kazanan bu iş ortaklığımız, günümüzde de devam etmekte.  CRM sürekli yaşayan, gelişen ve yeni deneyimlere, yeni ihtiyaçlara cevap verebilen dinamik bir yazılım. Biz de OMERD Business Solutions olarak, %98 başarılı proje oranımızla, bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız.