Caribou Coffee

Caribou Coffee


Project Description

Çözüm

Microsoft Dynamics CRM ürünü ile CRM ve LOYALTY  çözümü  oluşturulmuştur.

İhtiyaç ve Çözüm Detayı

2011 yılında Türkiye Pazarı’na giren  Caribou Coffee  Amerika’nın en büyük ikinci kahve zinciridir.  Türkiye kahve zinciri pazarına, ilk şubesini Aralık 2011’de Caddebostan’da açarak giren ve üç yılda çok hızlı bir şekilde büyüyerek 10 farklı şehirde 40 şubeye ulaşan Caribou Coffee, aynı hızda büyümesine devam ederek, 2016 yılı sonuna kadar Türkiye genelinde 60 şubeye ulaşmayı hedeflemektedir.

Türkiye pazarının hareketliliği ve hızlı büyüme ile birlikte müşteri yönetiminin tek ve merkezi bir noktadan yapılması, aynı zamanda müşteri sadakati sağlanarak sürekli müşteriler oluşturulması ihtiyacına yönelik CRM yazılımları araştırılmış ve yapılan değerlendirmeler sonucunda Microsoft Dynamics CRM yazılımı ve OMERD firması tercih edilmiştir.

2013 yılında başlayan proje ile birlikte Caribou Kahve Kulübü oluşturulmuş, bu kulübe üye olan müşterileri CRM disiplini ile yakından takip edilmeye başlanmıştır.

Kulüp üye sayısını arttırmaya yönelik Kahve Klübünün tanıtımı ve pazarlama faaliyetleri Dynamics CRM ile yapılmaya başlanmış, üyeler ile ilgili maksimum bilgi CRM’de tutularak müşteri segmentasyonu yapılmıştır.

Sadakat başlığı altında Kahve kulübü üyelerine ilk indirim, şirket indirimi, kampanya indirimi vb kampanyalar sunulmuş ve bu kampanya performansları anlık olarak ölçülüp, sürekli ve öğrenen bir pazarlama anlayışı oluşturulmuştur.  Örneğin Belirli bir Kahve grubundan 5 tane alana, diğer bir Kahve grubundan 1 adet ürün hediye vb dinamik kampanyalar sistemden kolayca oluşturulmakta ve takip edilebilmektedir.

Mağaza satış noktalarında bulunan MICROS KASA sistemi ile CRM entegre edilmiş, böylece Kahve Kulübü üyeleri, üyelikleri ile birlikte katılmaya hak kazandıkları kampanyalardan, Kasa önünde anında faydalanabilmiştir.  Bununla birlikte MICROS KASA entegrasyonu ile Kasa üzerindeki tüm bilgiler CRM’e aktarılmış, Z raporu dahil her türlü Kasa raporu CRM’den kolayca alınabilir hale getirilmiştir.

Mağaza personelinin işe giriş çıkışlarını takip eden PDKS sistemi CRM ile entegre edilmiş ve tüm mağaza çalışan vardiyaları ve çalışma süreleri CRM’den merkezi olarak raporlanabilir hale getirilmiştir.

CRM içinden seçilen filtrelere göre yapılan Toplu e-posta aktiviteleri ile kampanyalar müşterilere toplu olarak duyurulmuş ve etkinlikleri arttırılmıştır.