Microsoft, Linkedin Verilerini, Dynamics 365’e Aktarıyor!

Microsoft, Linkedin Verilerini, Dynamics 365’e Aktarıyor!

Microsoft’tan Linkedin ile ilgili Nokta Atışı

Linkedin’in 26.2 milyar dolarlık satın alımını tamamlayan Microsoft, Linkedin’deki  verileri, Dynamics 365′e entegre ediyor.

Scot GuthrieMicrosoft’un kurumsal grup başkan yardımcısı Scott Guthrie, geçtiğimiz günlerde bir  blog kaleme aldı. Yazıda:‘’Linkedin’in, Sales Navigator’dan yeni bilgiler ekleyerek, Dynamics 365 kullanan satış uzmanlarına ve alıcılara, Microsoft’un satış döngüsü boyunca daha fazla içerik önerileri getireceğini söyledi.

Linkedin’in verileri, Microsoft’un insan kaynakları organizasyonları için sunduğu yeni bir uygulama olan Dynamics 365 for Talent’a da yardımcı olarak kullanılacaktır. Başka bir yeni bulut hizmeti olan ‘’Dynamics 365 for Retail’’, perakendecilere, tüm mağazalarında insanların, müşterilerin, envanterlerin ve diğerlerinin, uçtan-uca görünümünü sağlamayı hedef alıyor.

Temmuz’da Linkedin’e Yeni Modüller Geliyor

sales-navigator-announcementGuthrie, b-log yayınında: ”İşletmeler rekabetçi kalabilmek için operasyonlarının, entegre ve akıllı bir görünümüne ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden, CRM ve ERP sistemlerinde bu özellik çok önemli. Bu özellik sayesinde  şirketlerin, çalışanlar ve müşterilerle daha iyi bağlantı kurmalarını sağlamak istiyoruz.

Linkedin’in, Sales Navigator’tan veri eklemesiyle, Dynamics 365’in en son sürümü, satış profesyonellerine tanıtımlar, mesajlar ve özelleştirilmiş bağlantı talepleri konusunda yardımcı olacak. Haber paylaşımı ve iş değişiklikleri hakkında onları güncel tutacak” dedi.

 

dynamics-365-sales-dashboardYeni birleşmiş olan Linkedin Sales Navigator ve Dynamics 365 for Sale, Temmuz ayında faaliyete başlayacak. Fiyatlandırma kullanıcı başına 135 $ /ay’dan başlayacak.

Microsoft’un, ‘’New Dynamics 365 for Talent’’ ı Temmuz ayında piyasaya sürülecek. Guthrie, Office 365, Dynamics 365 ve Linkedin verilerini kapsayan çalışanların güncel bir görünümünü sunacak.  İK kullanıcılarına Linkedin’de “dinamik aday profilleri” ve “kişiselleştirilmiş dahili tecrübe” sunma imkânı sağlayacak” dedi.

Yeni Dynamics 365 modülleri ile ilgili daha detaylı bilgi 3 Mayıs‘ta gerçekleşen, ‘’Microsoft Business Forward Online’’ etkinliği ile resmileşti. Bu önemli geliişmeleri   CEO Satya Nadella, Kurumsal Başkan Yardımcısı James Phillips ve Genel Müdür Yardımcısı Judson Althoff duyurdu. Henüz biten etkinliği buradan izleyebilirsiniz.

https://www.microsoft.com/en-us/dynamics365/business-forward

Önemli Bir Kilometre Taşı

aatif AwanBüyüme ve Uluslararası Ürünler Başkan Yardımcısı Aatif Awan kaleme aldığı b-logunda; ‘’ Şu an, 200 farklı ülkede yarım milyar kullanıcıya ulaşarak önemli ve heyecan verici bir kilometre taşını geçti. Şirketin, Ekim ayında bildirdiği 467 milyona kıyaslarsak bu, şu ana kadar bu boyutta profesyonel bir topluluğun bir arada olduğu en büyük platform olmuştur.” dedi.

Awan, ayrıca farklı bölgelerdeki kullanıcı haklarıyla ilgili diğer ayrıntıları da sağladı. ”Birleşik Arap Emirlikleri, en çok online kullanıcı olan ve her biri ortalama 211 bağlantıya sahip olan 2. ülke olurken, Londra, bu alanda ortalama 307 bağlantılı kullanıcıyla 1. sırada.

Personel alımı ve işe alma endüstrisi, bağlantı sayısı bakımından ortalama 702’ye, girişim sermayesi / özel sermaye bağlantı sayısı ise ortalama 423 bağlantıya çıktı. Ve en çok bağlantılı beş işlev, insan kaynakları, ürün yönetimi, iş geliştirme, pazarlama ve danışmanlık oldu. Awan, Linkedin’in yakın gelecekte  kullanıcılarına ” Benim Ağım” sekmesinde daha kişiselleştirilmiş bilgiler sunmayı planladığını belirtti.

Microsoft Dynamics 365, Gamification, Field Services, Project Automation, Adobe marketing gibi yeniliklerine Linkedin entegrasyonu ile devam ediyor. Heyecanla izliyoruz!

Share this post